wtorek, 4 maja 2010

Przemysław Włodzik

Miałem przyjemność rozmawiać ponad 4 godz z panem Przemysławem. Myślę, że będą dalsze rozmowy. Pan Przemysław od 1944 roku nie mieszka w Dubiecku, ale jego serce jest właśnie w tym miasteczku.
Pochodzi z zasłużonej, patriotycznej rodziny. Dziadek- Paweł Drzewiński, ojciec- były legionista, mama- nauczycielka. Pan Przemysław przeszedł doszedł z Armią Polska do Berlina.
........................................................................................
I had the pleasure to talk over 4 hours with Mr. Przemyslaw. I think that will be further talks. Mr. Przemysław since 1944 does not live in Dubiecko, but his heart is just in this town.He comes from a well-deserved, patriotic family. Paul Drzewiński -grandfather,  father - former legionnaire, mother-teacher.Mr. Przemyslaw passed with the Polish Army to Berlin.


Przemysława Włodzik

W dzieciństwie


Brat pana Przemysława -  Bolesław  z armią Andersa przeszedł cały szlak bojowy, w tym Monte Cassino.
Po wojnie osiadł w Londynie i pracował w Instytucie im. Józefa Piłsudskiego
Brother of Mr. Przemyslaw - Bolesław wit  Ander's Army passed  the entire trail, including Monte Cassino. After the war he settled in London and worked at the Jozef Pilsudski Instytute.

 Bracia 
Brothers

4 komentarze:

 1. Był jeszcze jeden Brat- Adam...
  Pozdrowienia dla Stryja Przemka...i dla Pana.
  Gdy oglądamy i czytamy te historie to przychodzi na myśl "A przecież mi żal" E. Fettinga...

  OdpowiedzUsuń
 2. :) Adam żył w Polsce, czy jak Bolesław na emigracji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, natknęłam się na Pana "pisanie" i odżyły wspomnienia.
  Brat Przemka Adam żył w Polsce, ale była też siostra Marysia. Mieszkała aż do swojej śmierci we Wrocławiu,Była sędzią.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam a ulanowskih z dubiecka z sliw ulicy jak stasio ulanowski tadeusz jan ulanowski kim byl bo mial 3domy I po wojnie dostaly 2 dwa michela mihalina mi muwila ze ulanowscy pohodza z ulanowa to jak moj pra dziadek sie dorobil ze mial iles hektari ziemi I 3domy jak to bylo czy jako pzez flisactwo sie do robil moj mail dorota.ulan@wp.pl bo moj ojciec tam byl jak maly w dubiecku I krystyna ulanowska I mojego taty ojciec to.walbrzychu z marl nawet mam jego grup fote mie ta historia bardzo interesuje prosze mi opowiedziec kiedys tam odwiedzilismy ih po czterdziestu latah z internetu znalezlismy dane I tel I pojehslismy ih od wiedzic moj maj dorota.ulan@wp.pl I ma ktos jeszcze zdiencia stasia ulanowskiego ze szkoly jego zdiencie w necie ojciec rozpoznal boleslaw bolek ulanowski byl tam kiedys jak bardzo maly byl

  OdpowiedzUsuń